Torby papierowe a środowisko

Torby papierowe kraft pod względem przyjazności dla środowiska nie mają sobie równych.
Ich głównymi zaletami są:
– Naturalność oraz biodegradalność
– Możliwość wielokrotnego użytku oraz podleganie recyklingowi
– Materiał pochodzi z naturalnie rosnących lasów
– Pochłania dwutlenek węgla (CO2)

Inwestowanie w produkty papierowe pomaga utworzyć wizerunek dbającej o środowisko firmy.
Świetny produkt, gdy firma jest nastawiona na propagowanie ekologicznego stylu życia, dzieląc się z klientami dużymi wyrobami w przyjaznym dla środowiska opakowaniu.

Materiał używany w produkcji papieru, włókno celulozowe jest pozyskiwane z drzew. Ze względu na materiał i jego pochodzenie torby papierowe mogą być wielokrotnie używane oraz poddawane recyklingowi.
Nawet, gdy nie znajdzie się w łańcuchu recyklingu, papier, szybko ulega degradacji (od 2 do 6 miesięcy). Zawdzięcza to naturalnemu materiałowi, który nadaje mu właściwości wysoce kompostowane, a wraz z naszą stworzoną na bazie wody farbą nie szkodzi środowisku.

Dzięki wytrzymałym i długim włóknom torby papierowe posiadają wysoką siłę mechaniczną. Ich właściwości zostały przetestowane przez ITENE Packing, Transport & Logistic Reserach Center. Dowiedli, że bez względu na typ użytego uchwytu, torby papierowe są w stanie przejść ich testy wytrzymałości i nadal zostać użyte kilkukrotnie. Włókna użyte w papierze są przetwarzane do ponowne użytku średnio 3,5 razy w Europie.  Włókna celulozowe także nadają papierowi właściwości wysoce recyklingowe, przez co produkty papierowe mogą zostać przetworzone i ponownie użyte do 6 razy przed wykorzystaniem ich jako bioenergia lub kompost. Sam recykling papieru natomiast redukuje liczbę zanieczyszczeń znajdujących się na wysypiskach śmieci.

Włókna celulozowe użyte w produkcji toreb papierowych w Europie pochodzą z profesjonalnie zarządzanych Europejskich lasów. Wydobywane są z trzebieży drzew oraz odpadów poprodukcyjnych pozostających po produkcji tarcicy. Europa dzięki ciągłym procesom ponownego sadzenia drzew zawdzięcza pozytywną zmianę ilości obszarów zalesionych w ciągu 25 lat. W tym okresie, powierzchnia lasów wzrosła o 17,5 miliona hektarów.
Odnosi się to miedzy innymi do prawie połowy obszaru Włoch. Zrównoważane zarządzanie lasami dba o bioróżnorodność, ekosystem oraz naturalne siedlisko dla fauny i flory. Tworzy to co więcej miejsca rekreacyjne wśród natury oraz dodatkowe stanowiska pracy. Lasy mają wielki wpływ na minimalizację zmiany klimatu.

Wytrzymałość torby papierowej

Są on mimo swojego wyglądu wytrzymalsze niż można byłoby się tego spodziewać.
testy wykazały, że papierowe torby mogą udźwignąć nawet do 11 kg i są dodatkowo wielokrotnego użytku.
Szukając wyrobów bardziej zrównoważonych, eleganckich oraz ekologicznych nic nie zastąpi torby papierowej.
Jest ona praktyczna i może być częścią nowego rozwijającego się aktualnie ekologicznego trendu. Jest też świetnym obszarem na reklamę jak i elementem identyfikacji wizualnej.
Zrównoważona, funkcjonalna i wielorazowego użytku.
Ile razy i w jaki sposób ty wykorzystasz swoją torbę papierową?

Torba papierowa a recykling

Gdy cykl życia torby zbliża się ku końcowi, warto pamiętać, że papier w 100% podlega recyklingowi.
W przeciwieństwie do plastiku, torba papierowa w większym stopniu przyczynia się do pozytywnych dla środowiska zmian.
Nawet, kiedy papierowy wytwór nie trafi do pojemników recyklingowych, nadal jej naturalny rozkład trwa tylko do maksymalnie 6 miesięcy.
Plastik natomiast rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. Nawet przy zwykłych opakowaniach po cukierkach trwa to do około 450 lat.